فرانسه، چرا زبان فرانسه؟

1- زبانی جهانی:

بیش از ۲۰۰ میلیون نفر در ۵ قاره ی دنیا با زبان فرانسه تکلم می کنند. افراد فرانسه زبان در بیش از ۶۸ کشور و ایالت زندگی می کنند. بعد از زبان انگلیسی، بیشترین تعداد افراد در دنیا زبان فرانسه را می آموزند.

2- زبانی برای پیدا کردن کار جدید:

آشنایی با زبان فرانسه در های شرکت ها را در تمامی کشور های فرانسه زبان (از جمله کانادا، سویس، بلژیک و قاره ی آفریقا) می گشاید.

کشور فرانسه پنجمین قدرت تجاری و سومین کشور برای سرمایه گذاری خارجی است.

3- زبانی برای سفر:

فرانسه با بیش از هفتاد میلیون توریست، پر بازدید ترین کشور دنیا است. با دانستن این زبان بازدید از این کشور و شهرهای آن و همچنین درک فرهنگ، تصور و سبک زندگی فرانسوی بسیار لذت بخش خواهد شد. همچنین هنگامی که بخواهیم از آفریقا، سویس، کانادا، سیشل، موناکو و … بازدید کنیم زبان فرانسه بسیار مفید خواهد بود.

4- زبانی برای تحصیل:

صحبت کردن با زبان فرانسه امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های فرانسه زبان دنیا که جزو برترین موسسات آموزش عالی در اروپا و کل جهان است فراهم می سازد. دانش آموزانی که به زبان فرانسه تسلط دارند می توانند از بورس های دولت فرانسه برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه در تمامی رشته ها و کسب مدرک معتبر بین المللی بهره گیرند.

تحصیل در فرانسه

5- زبانی دلنشین برای یادگیری:

زبان فرانسه زبانی آسان برای فراگیری است. این زبان بعد از زبانهای انگلیسی، ایتالیایی و اسپانیایی چهارمین زبان آسان دنیا برای یادگیری است. حدود سه الی چهارهزار وام‌واژة فرانسوی در زبان فارسی وجود دارند و در مکالمات روزمره استفاده می‌شود.

6- زبانی برای یادگیری زبان های دیگر:

یادگیری زبان فرانسه، یادگیری زبان هایی همچون اسپانیایی، پرتغالی، و ایتالیایی را آسان می سازد. این زبان همچنین یادگیری زبان انگلیسی را آسان تر می سازد زیرا بیش از ۵۰ درصد واژگان امروزی زبان انگلیسی را در بردارد، حدود ده‌هزار کلمه فرانسوی در زبان انگلیسی وجود دارد و در انگلیسی روزمره استفاده می شود.

7- زبانی برای ورود به جهان است:

بعد از زبان انگلیسی و آلمانی، زبان فرانسه سومین زبان فضای مجازی و اینترنت است و جلوتر از زبان اسپانیایی قرار می گیرد. آشنایی با این زبان به واسطه برقراری ارتباط با فرانسه زبانان تمامی قاره ها و اطلاع از خبرهای روز دنیا که به واسطه ی رسانه های بین المللی فرانسه زبان از جمله (TV5، فرانس ۲۴ و رادیو بین المللی فرانسه) پخش می شود، تصوری جدید از جهان را ارائه می دهد.