سوالات متداول

۱- چگونه می توانم در کلاس های ترمیک زبان ثبت نام نمایم؟

در ابتدا باید در آزمون تعیین سطح موسسه شرکت نمایید و پس از آن با توجه به سطح تعیین شده ثبت نام نمایید.

۲- آیا امکان دارد بدون آزمون تعیین سطح در کلاس ها ثبت نام نمایم؟ (پاسخ در تصویر زیر)

۳- آیا من می توانم در سطح بالاتر از سطحی که مشخص شده است ثبت نام نمایم؟ (پاسخ در تصویر زیر)

۴- تعیین سطح در موسسه به چه صورتی انجام می شود و آیا هزینه ای دارد؟ (پاسخ در تصویر زیر)

۵- در صورتی که مدتی در کلاس ها و یا ترم ها شرکت نکرده باشم، آیا می توانم دوباره ادامه ترم قبلی را شروع کنم؟

چنانچه متقاضی بیش از یک ترم عادی (۱٫۵ ماه) از تحصیل زبان فاصله گرفته باشد، بایستی دوباره در آزمون تعیین سطح شرکت کند، در غیر این صورت با مشاوره و هماهنگی شفاهی می تواند در کلاس های ادامه سطح خود شرکت نماید.

۶- آیا کلاس های تخصصی برای گرامر، لغت، مکالمه و… بصورت مجزا دارید؟

بله. یکی از افتخارات موسسه فرهنگی راه پویندگان این است که تقریبا تمامی نیازهای زبانی متقاضیان را در دوره های تخصصی و عمومی برطرف می نماید. این دوره ها از قرار زیر هستند:

 • دوره های عمومی مکالمه انگلیسی، فرانسه و آلمانی بر پایه تقویت هر چهار مهارت اصلی (General Courses)
 • دوره های تخصصی مکالمه برای تقویت مهارت گفتاری (Speaking)
 • دوره های مباحثه آزاد و تبادل ایده (Free Discussion)
 • دوره های تخصصی گرامر بمنظور ایجاد درک صحیح از قواعد (Grammar)
 • دوره های تخصصی واژگان جهت شکوفایی و گسترده کردن دایره لغات (Vocabulary)
 • دوره های تخصصی درک مطلب برای تقویت مهارت خوانداری (Reading)
 • دوره های تخصصی شنیداری بمنظور افزایش درک مطلب در این حوزه (Listening)
 • دوره های تخصصی آموزش همه جانبه مقاله نویسی (Essay Writing)
 • دوره های تخصصی آموزش زبان از طریق فیلم (Movie Class)
 • دوره های تخصصی انگلیسی، فرانسه و آلمانی در سفر (Traveling)
 • دوره های تخصصی آموزش زبان هواپیمایی و مهمانداری (Aviation)
 • دوره های تخصصی آموزش زبان تجاری انگلیسی، فرانسه و آلمانی (Business Courses)
 • دوره های تخصصی آمادگی آزمون های کمبریج: KET – PET – FCE – CAE – CPE
 • دوره های تخصصی آمادگی آزمون های ملی زبان (از کنکور تا دکتری)
 • دوره های تخصصی آمادگی آمون های MSRT – EPT – MHLE – TOLIMO – TELP – UTEPT و…
 • دوره های تخصصی آموزش و ثبت اختراع از صفر تا صد!
 • دوره های تخصصی تربیت و جذب استاد (Teacher Educating Course)

۷- چگونه تشخیص بدهم با کدام استاد کلاس بردارم؟

توجه داشته باشید تمام اساتیدی که افتخار همکاری با ایشان در این موسسه فراهم شده است از اساتید بنام و برجسته زبان می باشند و از فیلترهای آموزشی و آزمونی بسیاری گذشته اند. با این حال، می توانید از تجربیات دوستانتان که قبلا با اساتید کلاس داشته اند کمک بگیرید. فقط در نظر داشته باشید که شرایط ایده آل برای همه یکسان نمی باشد و تایید آنها امری نسبی است.

۸- از نظر علمی اساتید در چه سطحی قرار دارند؟

به حمدالله تمامی اساتید ما در رشته های زبان و گرایش های وابسته به آن از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برتر در سطح کشور فارع التحصیل شده که هر کدام (به جز همکاری چندین ساله با موسسه فرهنگی راه پویندگان) دارای چندین سال سابقه تدریس در دیگر آموزشگاه های مطرح در سطح شهر می باشند و توانسته اند مراحل مختلف جذب مدرس در این موسسه را نیز با موفقیت سپری کنند.

۹- کلاس ها در چند سطح ارائه شده است و هر ترم شامل چند جلسه می شود؟

تمامی دوره ها از سطح مبتدی (Starter) تا پیشرفته (Advanced) هستند که منطبق با کتب و جزوات به روز تجمیع شده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید تصاویر زیر را مشاهده کنید.

۱۰- آیا دوره های Weekend هم در موسسه برگزار می شود؟

با توجه به اینکه برخی عزیزان در طول هفته امکان حضور در دوره ها را ندارند، موسسه فرهنگی راه پویندگان امکان تشکیل دوره های خاص آخر هفته را نیز در سطوح مختلف دارد.

۱۱- تفاوت دوره های فوق فشرده، فشرده و عادی چیست و هر کدام در چه ساعاتی برگزار می شوند؟

دوره های فوق فشرده طی ۲ هفته و هر هفته ۵ روز می باشند که در زمان های متنوعی از قبیل ۸:۳۰ تا ۱۱:۴۵ صبح، ۱۲ تا ۱۶ بعدازظهر، ۱۶ تا ۲۰ عصر، و ۱۸ تا ۲۱:۳۰ شب تشکیل می شوند. هر روز شامل ۲ جلسه یک و نیمه به همراه ۱۵ دقیقه استراحت بین دو جلسه می باشد.

دوره های فشرده مشابه دوره های فوق فشرده هستند با این تفاوت که به طور یک روز در میان (۳ روز در هفته) برگزار می شوند و ۳ هفته به طول می انجامند. (ویژه سطوح Intermediate به بالا)

دوره های عادی به طور یک روز در میان و طی ۲۰ جلسه یک و نیم ساعته برگزار می شوند و ۷ هفته (یک و نیم ماه) به طول می انجامند. ساعات برگزاری این کلاس ها به ترتیب ۱۲ تا ۱۳:۳۰ و ۱۴ تا ۱۵:۳۰ و ۱۶ تا ۱۷:۳۰ و ۱۸ تا ۱۹:۳۰ و ۲۰ تا ۲۱:۳۰ می باشند.

۱۲- آیا دوره های فشرده و عادی در هزینه ها با هم تفاوتی دارند؟

هیچ تفاوتی از نظر شهریه در دوره های عمومی مکالمه چه از نظر نوع ترم و چه از نظر سطح وجود ندارد. شهریه این دوره ها در سال ۱۳۹۶ مبلغ ۱،۶۸۰،۰۰۰ ریال است. البته دوره های دیگر شهریه های متفاوت دارند که میتوانید با تماس تلفنی (۰۵۱۳۷۶۱۳۵۶۵ و ۰۵۱۳۷۶۱۴۱۷۵) از کادر اداری جویا شوید.

۱۳- کلاس های انفرادی و نیمه خصوصی به چه صورت می باشد؟

برای درخواست کلاس انفرادی (خصوصی) می توانید فرم مربوطه در وب سایت موسسه فرهنگی راه پویندگان را از طریق لینک زیر تکمیل نمایید. حداقل شهریه برای هر جلسه به ازای یک نفر در کلاس های مکالمه عمومی ۷۰۰،۰۰۰ ریال است و در صورت اضافه شدن هر نفر دیگر به کلاس مبلغ ۲۰،۰۰۰ تومان به شهریه اضافه خواهد شد. پس از انتخاب استاد مورد نظر با توجه به شرایط و نیازهای قید شده در فرم توسط متقاضی، در اولین فرصت جلسه معارفه ای به منظور صحبت و هماهنگی های اولیه یا بیشتر از سوی مدرس موسسه فرهنگی راه پویندگان صورت می پذیرد. در صورت تمایل و رضایت طرفین، پیش از شروع کلاس، شهریه جلسات (حداقل برای ۵ جلسه در هر واریزی/پرداختی) پرداخت خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر موسسه تماس بگیرید.

۱۴- برای شرکت در آزمون آیلتس، ثبت نام در دوره های زبان عمومی تا چه سطحی پیشنهاد می شود؟

پیشنهاد می شود برای شرکت در آمون های بین المللی نظیر IELTS، حداقل تا پایان دوره عمومی مکالمه در سطح Intermediate گذرانده شود.

۱۵- آیا پس از ثبت نام کلاس ها امکان انصراف، انتقال و یا جابجایی کلاس وجود دارد؟

چنانچه ۲۴ ساعت پیش از آغاز ترم انصراف اعلام شود، با پر کردن فرم استرداد (موجود در دفتر موسسه) توسط متقاضی، کل شهریه به ایشان استرداد خواهد شد. اما چنانچه متقاضی در دوره ای حتی برای یک جلسه حضور داشته باشد، متاسفانه هیچ وجهی قابل استرداد نخواهد بود. در صورتی که متقاضی شهریه دوره را پرداخت کرده اما بنا به دلایلی قادر به شرکت در آن دوره نیست، می تواند با مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی، موضوع را به دفتر اطلاع دهد تا شهریه ایشان به ترم آتی انتقال یابد؛ در این حالت لازم به ذکر است این شهریه تنها برای یک ترم بعد قابل انتقال است و در صورت شرکت نکردن زبان آموز در ترم بعد، هزینه دیگر قابل استرداد یا جابجایی نخواهد بود.

۱۶- نمرات و ارزیابی بر چه اساس است؟
مجموع نمره در هر ترم ۱۰۰ و حداقل نمره قبولی ۷۰ امتیاز است.

Performance: 15 (کار کلاسی)

Activity: 15 (انجام تمرینات)

Speaking: 30

Final: 40

———-
Total: 100

۱۷- اگر نمره لازم برای قبولی را کسب نکردم باید چکار کنم؟

چنانچه در هر ترم یا سطح زبان آموز موفق به کسب حداقل نمره قبولی (۷۰ از ۱۰۰) نشود، بایستی دوباره در همان ترم ثبت نام/شرکت و نمره ۷۰ را کسب کند که اصطلاحا به آن «تکرار ترم/دوره» گفته می شود.

۱۸- در صورت گذارندن دوره ها، آیا مدرکی به من تعلق می گیرد؟

بله، بعد از اتمام دوره های Upper-Intermediate این مدارک توسط موسسه ارائه می شود اما در صورتی خواهان مدارک بین المللی هستید، لازم است دوره های کمبریج (KET و PET و FCE و CAE) را بگذرانید.

۱۹- آیا بعد از اتمام دوره ها، تضمینی وجود دارد که من در آزمونی خاص قبول شوم؟

در موسسه راه پویندگان سعی شده است که از هر نظر بهترین شرایط برای زبان آموازن گرامی مهیا شود، اما از آنجا که میزان موفقیت افراد به صورت چشم گیری به تلاش خود آنها بستگی دارد، در صورت برآورده کردن خواسته های اساتید و کتب و با عنایت خداوند، قطعا نتیجه مطلوب و مدنظر حاصل خواهد شد ان شاء الله.