سوالات متداول

۱- چگونه می توانم در کلاس های ترمیک زبان ثبت نام نمایم؟

در ابتدا باید در آزمون تعیین سطح موسسه شرکت نمایید و پس از آن با توجه به سطح تعیین شده ثبت نام نمایید.

۲- آیا امکان دارد بدون آزمون تعیین سطح در کلاس ها ثبت نام نمایم؟ 

خیر امکان پذیر نمی باشد چرا که برای آزمون تعیین سطح و مصاحبه نیازی به مطالعه قبلی نیست بنابراین نگران عدم آمادگی و دانش قبلی نباشید.

۳- آیا من می توانم در سطح بالاتر از سطحی که مشخص شده است ثبت نام نمایم؟ 

حضور فرد در کلاس بالاتر از سطح تعیین شده و یا حضور ایشان در سطح پایین تر از آن به دلیل همکلاس بودن با همسر یا دوست و یا اقوام خود باعث به هم خوردن انسجام و کیفیت کلاس از لحاظ آموزشی می شود.لذا خواهشمند است چنین در خواستی نداشته باشید و فقط در موارد خاص و زیر نظر مشاور امکان پذیر می باشد.

۴- تعیین سطح در موسسه به چه صورتی انجام می شود و آیا هزینه ای دارد؟ 

تعیین سطح در موسسه به صورت شفاهی انجام می‌شود (اعتبار زمانی هر تعیین سطح سه ماه می باشد). هزینه تعیین سطح ۱۰ هزار تومان می‌باشد که با تعیین وقت قبلی از طریق سیستم نوبت دهی اینترنتی قابل انجام است.

۵- در صورتی که مدتی در کلاس ها و یا ترم ها شرکت نکرده باشم، آیا می توانم دوباره ادامه ترم قبلی را شروع کنم؟

چنانچه متقاضی بیش از یک ترم عادی (۳ ماه) از تحصیل زبان فاصله گرفته باشد، بایستی دوباره در آزمون تعیین سطح شرکت کند، در غیر این صورت با مشاوره و هماهنگی شفاهی می تواند در کلاس های ادامه سطح خود شرکت نماید.

۶- آیا کلاس های تخصصی برای گرامر، لغت، مکالمه و… بصورت مجزا دارید؟

بله. یکی از افتخارات موسسه فرهنگی راه پویندگان این است که تقریبا تمامی نیازهای زبانی متقاضیان را در دوره های تخصصی و عمومی برطرف می نماید. این دوره ها از قرار زیر هستند:

 • دوره های عمومی مکالمه انگلیسی، فرانسه و آلمانی بر پایه تقویت هر چهار مهارت اصلی (General Courses)
 • دوره های تخصصی مکالمه برای تقویت مهارت گفتاری (Speaking)
 • دوره های مباحثه آزاد و تبادل ایده (Free Discussion)
 • دوره های تخصصی گرامر بمنظور ایجاد درک صحیح از قواعد (Grammar)
 • دوره های تخصصی واژگان جهت شکوفایی و گسترده کردن دایره لغات (Vocabulary)
 • دوره های تخصصی درک مطلب برای تقویت مهارت خوانداری (Reading)
 • دوره های تخصصی شنیداری بمنظور افزایش درک مطلب در این حوزه (Listening)
 • دوره های تخصصی آموزش همه جانبه مقاله نویسی (Essay Writing)
 • دوره های تخصصی آموزش زبان از طریق فیلم (Movie Class)
 • دوره های تخصصی انگلیسی، فرانسه و آلمانی در سفر (Traveling)
 • دوره های تخصصی آموزش زبان هواپیمایی و مهمانداری (Aviation)
 • دوره های تخصصی آموزش زبان تجاری انگلیسی، فرانسه و آلمانی (Business Courses)
 • دوره های تخصصی آمادگی آزمون های کمبریج: KET – PET – FCE – CAE – CPE
 • دوره های تخصصی آمادگی آزمون های ملی زبان (از کنکور تا دکتری)
 • دوره های تخصصی آمادگی آمون های MSRT – EPT – MHLE – TOLIMO – TELP – UTEPT و…
 • دوره های تخصصی آموزش و ثبت اختراع از صفر تا صد!
 • دوره های تخصصی تربیت و جذب استاد (Teacher Educating Course)

۷- چگونه تشخیص بدهم با کدام استاد کلاس بردارم؟

توجه داشته باشید تمام اساتیدی که افتخار همکاری با ایشان در این موسسه فراهم شده است از اساتید بنام و برجسته زبان می باشند و از فیلترهای آموزشی و آزمونی بسیاری گذشته اند. با این حال، می توانید از تجربیات دوستانتان که قبلا با اساتید کلاس داشته اند کمک بگیرید. فقط در نظر داشته باشید که شرایط ایده آل برای همه یکسان نمی باشد و تایید آنها امری نسبی است.

۸- از نظر علمی اساتید در چه سطحی قرار دارند؟

تمامی اساتید ما در رشته های زبان و گرایش های وابسته به آن فارغ التحصیل از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برتر در سطح کشور هستند که هر کدام (به جز همکاری چندین ساله با موسسه فرهنگی راه پویندگان) دارای چندین سال سابقه تدریس در دیگر آموزشگاه های مطرح در سطح شهر می باشند و توانسته اند مراحل مختلف جذب مدرس در این موسسه را نیز با موفقیت سپری کنند.

۹- کلاس ها در چند سطح ارائه شده است و هر ترم شامل چند جلسه می شود؟

تمامی دوره ها از سطح مبتدی (Starter) تا پیشرفته (Advanced) هستند که منطبق با کتب و جزوات به روز تجمیع شده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به قسمت معرفی دوره در هر دپارتمان مراجعه کنید.

۱۰- آیا دوره های Weekend هم در موسسه برگزار می شود؟

در حال حاضر دوره Weekend برگزار نمی شود در صورت درخواست متقاضیان امکان برگزاری دوره وجود دارد.

۱۱- تفاوت دوره های فوق فشرده، فشرده و عادی چیست و هر کدام در چه ساعاتی برگزار می شوند؟

دوره های فوق فشرده طی ۲ هفته و هر هفته ۵ روز می باشند که در زمان های متنوعی از قبیل ۹ تا ۱۲:۱۵ صبح، ۱۲:۱۵ تا ۱۵:۳۰ بعدازظهر، ۱۴:۳۰ تا ۱۷:۴۵ عصر، و ۱۸ تا ۲۱:۱۵ شب تشکیل می شوند. هر روز شامل ۲ جلسه یک و نیمه به همراه ۱۵ دقیقه استراحت بین دو جلسه می باشد.

دوره های فشرده مشابه دوره های فوق فشرده هستند با این تفاوت که به طور یک روز در میان (۳ روز در هفته) برگزار می شوند و ۳ هفته به طول می انجامند و در زمان های ۹ تا ۱۲:۱۵ صبح، ۱۲:۱۵ تا ۱۵:۳۰ بعدازظهر، ۱۴:۳۰ تا ۱۷:۴۵ عصر، و ۱۸ تا ۲۱:۱۵ شب تشکیل می گردد. (ویژه سطوح Intermediate به بالا)

دوره های عادی به طور یک روز در میان و طی ۱۷ جلسه یک و نیم ساعته برگزار می شوند و ۷ هفته (یک و نیم ماه) به طول می انجامند. ساعات برگزاری این کلاس ها به ترتیب ۱۲ تا ۱۳٫۳۰ ،۱۴ تا ۱۵:۳۰ ، ۱۶ تا ۱۷:۳۰ و ۱۸ تا ۱۹:۳۰ و ۲۰ تا ۲۱:۳۰ می باشند.

۱۲- آیا دوره های فشرده و عادی در هزینه ها با هم تفاوتی دارند؟

قیمت همه ی ترم ها ۲۹۵۰۰۰ تومان می‌باشد.

۱۳- کلاس های انفرادی و نیمه خصوصی به چه صورت می باشد؟

برای درخواست کلاس انفرادی (خصوصی) می توانید فرم مربوطه در وب سایت موسسه فرهنگی راه پویندگان را از طریق لینک زیر تکمیل نمایید. حداقل شهریه برای هر جلسه به ازای یک نفر در کلاس های مکالمه عمومی ۱۸۰۰۰۰ تومان است و در صورت اضافه شدن هر نفر دیگر به کلاس مبلغ ۱۰،۰۰۰ تومان به شهریه اضافه خواهد شد. پس از انتخاب استاد مورد نظر با توجه به شرایط و نیازهای قید شده در فرم توسط متقاضی، در اولین فرصت جلسه معارفه ای به منظور صحبت و هماهنگی های اولیه یا بیشتر از سوی مدرس موسسه فرهنگی راه پویندگان صورت می پذیرد. در صورت تمایل و رضایت طرفین، پیش از شروع کلاس، شهریه جلسات (حداقل برای ۵ جلسه در هر واریزی/پرداختی) پرداخت خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر موسسه تماس بگیرید.

۱۴- برای شرکت در آزمون آیلتس، ثبت نام در دوره های زبان عمومی تا چه سطحی پیشنهاد می شود؟

پیشنهاد می شود برای شرکت در آمون های بین المللی نظیر IELTS، حداقل تا پایان دوره عمومی مکالمه در سطح Intermediate گذرانده شود.

۱۵- آیا پس از ثبت نام کلاس ها امکان انصراف، انتقال و یا جابجایی کلاس وجود دارد؟

چنانچه ۲۴ ساعت پیش از آغاز ترم انصراف اعلام شود، با پر کردن فرم استرداد (موجود در دفتر موسسه) توسط متقاضی، کل شهریه به ایشان استرداد خواهد شد. اما چنانچه متقاضی در دوره ای حتی برای یک جلسه حضور داشته باشد، متاسفانه هیچ وجهی قابل استرداد نخواهد بود. در صورتی که متقاضی شهریه دوره را پرداخت کرده اما بنا به دلایلی قادر به شرکت در آن دوره نیست، می تواند با مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی، موضوع را به دفتر اطلاع دهد تا شهریه ایشان به ترم آتی انتقال یابد؛ در این حالت لازم به ذکر است این شهریه تنها برای یک ترم بعد قابل انتقال است و در صورت شرکت نکردن زبان آموز در ترم بعد، هزینه دیگر قابل استرداد یا جابجایی نخواهد بود.

۱۶- نمرات و ارزیابی بر چه اساس است؟
مجموع نمره در هر ترم ۱۰۰ و حداقل نمره قبولی ۷۰ امتیاز است.

Performance: 15 (کار کلاسی)

Activity: 15 (انجام تمرینات)

Speaking: 30

Final: 40

———-
Total: 100

۱۷- اگر نمره لازم برای قبولی را کسب نکردم باید چکار کنم؟

چنانچه در هر ترم یا سطح زبان آموز موفق به کسب حداقل نمره قبولی (۷۰ از ۱۰۰) نشود، بایستی دوباره در همان ترم ثبت نام/شرکت و نمره ۷۰ را کسب کند که اصطلاحا به آن «تکرار ترم/دوره» گفته می شود.

۱۸- در صورت گذارندن دوره ها، آیا مدرکی به من تعلق می گیرد؟

گواهی مهارت با توجه به تقاضای زبان آموزان در هر سطحی قابل صدور می باشد.

۱۹- آیا بعد از اتمام دوره ها، تضمینی وجود دارد که من در آزمونی خاص قبول شوم؟

در موسسه راه پویندگان سعی شده است که از هر نظر بهترین شرایط برای زبان آموازن گرامی مهیا گردد و میزان موفقیت افراد به صورت چشم گیری به تلاش خود آنها بستگی دارد.

۲۰- سطوح مختلف از نظر سختی چه تفاوتی با هم دارند؟

همانطور که در نمودار پایین مشاهده می شود سطوح مختلف در برخی نقاط با یکدیگر همپوشانی دارند.این امر عمدا از سوی دانشگاه آکسفورد برنامه ریزی شده است و دلیل علمی دارد:یادگیری زبان به معنای فقط یاد گرفتن مطالب جدید نیست بلکه زبان آموزان می بایست از آموخته های قبلی خود استفاده کرده و در مکالمه انشا خود از آنها بهره بگیرند.تمرین و تکرار دو عنصر اساسی در یادگیری هر زبانی هستند و دانشگاه آکسفورد با مهارت خاصی این مطلب را در کتابهای خود گنجانده است.