سوالات متداول

1.     آیا امکان دارد بدون آزمون تعیین سطح در کلاس‌ها ثبت نام نمایم؟
خیر امکان پذیر نمی باشد. برای انتخاب و تعیین کلاس با توجه به سطح زبانی شما سنجش سطح زبانی شما در یک آزمون تعیین سطح بسیار کمک کننده است.

2.     آیا من می توانم در سطح بالاتر از سطحی که مشخص شده است ثبت نام نمایم؟
حضور فرد در کلاس بالاتر از سطح تعیین شده و یا حضور ایشان در سطح پایین تر از آن به دلیل همکلاس بودن با همسر یا دوست و یا اقوام خود باعث به هم خوردن انسجام و کیفیت کلاس از لحاظ آموزشی می شود.لذا خواهشمند است چنین در خواستی نداشته باشید و فقط در موارد خاص و زیر نظر مشاور امکان پذیر می باشد.

3.     هزینه مشاوره و تعیین سطح چقدر است و چه مدت اعتبار دارد؟
اعتبار زمانی هر تعیین سطح سه ماه می‌باشد و هزینه آن 30 هزار تومان خواهد بود.

4.     در صورتی که مدتی در کلاس ها و یا ترم ها شرکت نکرده باشم، آیا می توانم دوباره ادامه ترم قبلی را شروع کنم؟
چنانچه متقاضی بیش از يک ترم عادی (۳ ماه) از تحصیل زبان فاصله گرفته باشد، بایستی دوباره در آزمون تعیین سطح شرکت کند، در غیر این صورت با مشاوره و هماهنگی شفاهی می تواند در کلاس های ادامه سطح خود شرکت نماید.

5.    چگونه تشخیص بدهم با کدام استاد کلاس بردارم؟
توجه داشته باشید تمام اساتیدی که افتخار همکاری با ایشان در این موسسه فراهم شده است از اساتید بنام و برجسته زبان می باشند و از فيلترهای آموزشی و آزمونی بسياری گذشته اند. با اين حال، می توانید از تجربیات دوستانتان که قبلا با اساتيد کلاس داشته اند کمک بگیرید. فقط در نظر داشته باشید که شرایط ایده آل برای همه یکسان نمی باشد و تایید آنها امری نسبی است.

6.    از نظر علمی اساتید در چه سطحی قرار دارند؟
تمامی اساتید ما در رشته های زبان و گرایش های وابسته به آن فارغ التحصیل از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برتر در سطح کشور هستند که هر کدام (به جز همکاری چندین ساله با موسسه فرهنگی راه پویندگان) دارای چندین سال سابقه تدریس در دیگر آموزشگاه های مطرح در سطح شهر می باشند و توانسته اند مراحل مختلف جذب مدرس در این موسسه را نیز با موفقیت سپری کنند.

7.     کلاس ها در چند سطح ارائه شده است و هر ترم شامل چند جلسه می شود؟
تمامی دوره ها از سطح مبتدی (Starter) تا پيشرفته (Advanced) هستند که منطبق با کتب و جزوات به روز تجميع شده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به قسمت معرفی دوره در هر دپارتمان مراجعه کنید.

8.     آیا دوره های فشرده و عادی در هزینه ها با هم تفاوتی دارند؟
قیمت همه ی ترم های حضوری 560 تومان و همه ترم های آنلاین 530 تومان می‌باشد.

9.     آیا پس از ثبت نام کلاس ها امکان انصراف، انتقال و یا جابجایی کلاس وجود دارد؟
بله، اما مشروط به شرایط استرداد که در فرم اولیه ثبت نام موجود است.

10.     نمرات و ارزیابی بر چه اساس است؟
مجموع نمره در هر ترم ۱۰۰ و حداقل نمره قبولی ۷۰ امتیاز است.
Performance: 15 (عملکرد کلاسی)
Activity: 15 (فعالیت کلاسی)
Speaking: 30 (مکالمه)
Final: 40 (آزمون نهایی)
—————
Total: 100

11.     اگر نمره لازم برای قبولی را کسب نکردم باید چکار کنم؟
چنانچه در هر ترم یا سطح زبان آموز موفق به کسب حداقل نمره قبولی (۷۰ از ۱۰۰) نشود، بایستی دوباره در همان ترم ثبت نام/شرکت و نمره ۷۰ را کسب کند که اصطلاحا به آن «تکرار ترم/دوره» گفته می شود.

12.     در صورت گذارندن دوره ها، آیا مدرکی به من تعلق می گیرد؟
گواهی مهارت با توجه به تقاضای زبان آموزان در هر سطحی قابل صدور می باشد.

13.     آیا بعد از اتمام دوره ها، تضمینی وجود دارد که من در آزمونی خاص قبول شوم؟
در موسسه راه پویندگان سعی شده است که از هر نظر بهترین شرایط برای زبان آموزان گرامی مهیا گردد و میزان موفقیت افراد به صورت چشم گیری به تلاش خود آنها بستگی دارد.

14.     سطوح مختلف از نظر سختی چه تفاوتی با هم دارند؟
همانطور که در نمودار پایین مشاهده می شود سطوح مختلف در برخی نقاط با یکدیگر همپوشانی دارند.این امر عمدا از سوی دانشگاه آکسفورد برنامه ریزی شده است و دلیل علمی دارد:یادگیری زبان به معنای فقط یاد گرفتن مطالب جدید نیست بلکه زبان آموزان می بایست از آموخته های قبلی خود استفاده کرده و در مکالمه انشا خود از آنها بهره بگیرند.تمرین و تکرار دو عنصر اساسی در یادگیری هر زبانی هستند و دانشگاه آکسفورد با مهارت خاصی این مطلب را در کتابهای خود گنجانده است.