قوانین و مقررات دپارتمان زبان های خارجی

 1. کلیه اخبار و اطلاعیه های موسسه از قبیل دوره های جدید ، تاریخ های ثبت نام ،شروع و پایان کلاس ها، کنسلی ها، تعطیلی ها ، کسب اطلاع دقیق از تاریخ فاینال ،داشتن کلاس جبرانی و … از طریق کانال رسمی تلگرام دپارتمان به آدرس (@RP2info) اعلام می گردند. لذا عضویت در کانال مذکور و بازدید روزانه آن برای زبان آموزان الزامی می باشد.
 2. مطابق اطلاعیه ها و تاریخ هایی که در کانال رسمی تلگرام موسسه اعلام می گردد،ثبت نام دوره ها بصورت آنلاین انجام می شود. همچنین ثبت نام کامل بایستی در بازه زمانی تعریف شده (در کانال تلگرام) صورت گیرد. بدلیل تعداد بالای متقاضیان و ظرفیت استاندارد کلاس ها ،چنانچه در همان ساعات اولیه ثبت نام اقدام نفرمایید و یا خارج از این بازه برای ثبت نام اقدام کنید، ظرفیت کد کلاس مد نظر شما سریعا تکمیل شده و ممکن است نتوانید در کلاس و ساعت دلخواه خود ثبت نام کنید و در نتیجه می بایست کد کلاس دیگری را انتخاب نمایید.اگر متقاضیان بیش از سه ماه از تحصیل زبان فاصله گرفته باشند،بایستی دوباره در آزمون تعیین سطح و مصاحبه شفاهی و مشاوره شرکت کنند.
 3. حضور زبان آموز در کلاس منوط به ثبت نام قطعی (یعنی پرداخت کامل شهریه) می باشد. در اولین جلسه ترم، لیست حضور و غیاب زبان آموزان به استاد تحویل داده شده و زبان آموزانی که به هر دلیلی نام آنان در لیست قرار ندارد به کادر اداری ارجاع می شوند. این افراد پس از ثبت نام و دریافت برگه”حضور در کلاس” به کلاس بازمی گردند و برگه را به استاد تحویل می دهند.همچنین توجه داشته باشید جابجایی کدهای کلاس و ساعات مختلف فقط در سه صورت مجاز است:
  1. کلاس مورد نظر هنوز ظرفیت داشته باشد.
  2. ظرفیت کلاسی که خالی می شود کمتر از حد مجاز نشود.
  3.  بیشتر از چهار جلسه از شروع کلاس ها نگذشته باشد.
 4. لطفا دقت لازم را به هنگام نام نویسی مبذول دارید چرا که بعد از ثبت نام (پرداخت شهریه) تنها تا 48 ساعت قبل از شروع کلاس استرداد انجام می شود .
 5. با شروع کلاس به هر دلیلی موسسه مجبور به برگزاری کلاس ها بصورت آنلاین شود امکان استرداد وجود ندارد.
 6. به دستور اداره ارشاد و نیز اداره اماکن نیروی انتظامی، داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران، نداشتن سو سابقه و مجازات کیفری دارا بودن سن بالای بیست سال، و رعایت حجاب و قوانین اسلامی همچون پوشیدن مقنعه و نپوشیدن مانتو و شلوارهای خارج از عرف اداری برای خانم ها و همچنین جدا نشستن خواهران و برادران (حتی زوجین) در کلاس برای دانشجویان الزامی می باشد. بدیهی است در صورت عدم رعایت این بند ،موسسه از پذیرش ایشان معذور بوده و از حضور ایشان ممانعت به عمل می آید.
 7. تعطیلی ها ،کنسلی ها فقط از طریق موسسه اعلام و جبرانی آنها در نظر گرفته می شوند. چنانچه کلاسی به دلیل عدم حضور زبان آموزان برگزار نگردد، موسسه تعهدی مبنی بر برگزاری کلاس جبرانی نخواهد داشت و آن جلسه جزو کلاس محاسبه می‌گردد.
 8. تمامی کلاس های جنرال (انگلیسی،آلمانی،فرانسه و…) به زبان اصلی برگزار می شوند. علاوه بر آن، کتاب کار زبان آموزان نیز در طول دوره مرتبا مورد ارزیابی قرار گرفته و رفع اشکال نیز صورت می پذیرد.
 9. از زبان آموزان خواسته نمی شود تا مطالب جلسات آینده را بخوانند اما از آنها انتظار می رود کلیه مطالب قبل را مرور کرده و یاد گرفته باشند و هر جلسه با تسلط کامل بر مطالب تدریس شده حضور پیدا کنند.لازم به ذکر است هر چند وقت یکبار از فرآیند آموزشی در کلاس ها بصورت محسوس و نامحسوس بازدید به عمل می آید که به این عمل class observation گفته می شود .
 10. سیستم آموزشی موسسه بصورت (continuous assessment) می باشد. در هر جلسه حداقل 15 دقیقه به مرور و پرسش و کتاب کار اختصاص داده می شود.لازم به ذکر است در سیستم آموزشی فوق الذکر،برگزاری آزمون های کلاسی مانند (Quiz,Midterm,…)به صلاح دید استاد و به فراخور کلاس خواهد بود.
 11. آزمون های نهایی تنها در تاریخ های اعلام شده برگزار می شود و زبان آموزان بایستی در تاریخ های از پیش تعیین شده در امتحان پایان ترم شرکت نمایند. چنانچه متقاضی نتواند به دلیل موجه در موعد مقرر در امتحان حضور یابد ،در زمان و تاریخ اعلام شده و با پرداخت جریمه اعلام شده توسط موسسه می تواند در “امتحان خارج از نوبت” شرکت نماید. لذا تغییر تاریخ آزمون امکان پذیر نبوده و در صورت از دست دادن فاینال خارج از نوبت ،متقاضی از امتحان نهایی محروم خواهد ماند.
 12. امتحانات نهایی برای ترم هایی که قسمتی از یک کتاب هستند فقط از دروس همان ترم و برای ترم هایی که قسمت پایانی هر کتاب هستند از کل دروس آن کتاب می باشد. قسمت listening آزمون ها فقط یکبار پخش می شود و قسمت speaking  بر مبنای برگه های مخصوصی که توسط مدیر محترم آموزش تهیه شده اند بوسیله استاد دیگری انجام می شود. نمره کل هر ترم 100 و حداقل نمره قبولی 70 می‌باشد. ریز نمرات شامل کار کلاسی و پیشرفت 10 نمره،انجام تمرینات و تکالیف محوله در منزل activity) 10) نمره، حضور در کلاس 10 نمره، (جمعا 30 نمره)،speaking 20 نمره و final 50 نمره می باشد. با توجه به این دسته بندی ، به ازای هر جلسه غیبت ،نیم نمره از حضور کسر میگردد و چون زبان آموز حضور نداشته ،طبیعتا نمره کلاسی و تمرین را نیز از دست می دهد.
 13. به زبان آموزی لقب Top داده می شود که نمره 95 یا بیشتر و بالاترین نمره کلاس باشد. نمرات 24 ساعت پس از آزمون از طریق portal موسسه به آدرس زیر اعلام می‌گردد.
 14. در تلاشیم تا کلاس ها محیطی سالم برای مدرسان مجرب و زبان آموزان فهیم و فرهیخته ما باشند. با این وجود ،برخی مقاصد تنها با دست در دست هم دادن حاصل می شوند.توجه داشته باشید که مطرح کردن مسائل سیاسی و مذهبی و تمسخر افراد در هر زمینه ای و هر قومی یا حتی استفاده از لحن تمسخر و یا توهین آمیز مطلقا ممنوع می باشد ضمنا خاموش یا بی صدا بودن تلفن همراه سر کلاس الزامیست.
 15. از لحاظ پاکیزگی و نظافت کلاس ها نیز سعی شده با بهترین کیفیت در خدمت شما باشیم اما انداختن زباله ها در سطل زباله نه در روی میز و صندلی ،قرار دادن صندلی سر جای خود پس از اتمام کلاس و نیز ریختن پسماند خوراکی ها در سطل زباله نه تنها سبب می شود تا کلاس بعدی با کثیفی و شلوغی مواجه نشود بلکه حفظ شانیت فردی نیز بشمار می‌رود.
 16. لطفا تحت هیچ شرایطی وسیله نقلیه خود را در جلوی درب منازل همسایگان یا در پیاده رو های آنها پارک نفرمایید.