دوره GRE و GMAT

GRE

GRE مخفف Graduate Record Examination می باشد.  این آزمون توسط موسسه ETS  برگزار می گردد. دانشگاههای کشور های آمریکا و کانادا معمولا داشتن نمره بالا در این آزمون را یکی از شرایط اصلی دادن پذیرش تحصیلی به دانشجویان می دانند. آزمون کامپیوتری GRE از سه قسمت تشکیل شده است:

Verbal Reasoning: این بخش توانایی شما را در تجزیه و تحلیل و ارزیابی مطالب نوشتاری و ترکیب اطلاعات حاصل از آن، تحلیل روابط بین اجزای تشکیل دهنده جملات و تشخیص روابط میان کلمات و مفاهیم اندازه گیری می کند. Quantitative Reasoning :  این بخش  توانایی شما را در حل مسئله با استفاده از مفاهیم اولیه حساب ، جبر، هندسه و تجزیه و تحلیل داده ها اندازه گیری می کند.Analytical Writing: در این قسمت قدرت تفکر انتقادی و مهارت های نوشتن تحلیلی و به طور خاص توانایی شما در بیان و حمایت از ایده های پیچیده سنجیده می شود .

دوره GRE  موسسه راه پویندگان

کلاسهای  Verbal Reasoning Techniques

برخلاف باور عمومی  امتحان Verbal GRE تنها محدود به تست واژگان نیست و موفقیت در آن نیاز به یادگیری تکنیک‌های خاص آزمون را دارد . کلاسهای GRE موسسه راه پویندگان میتواند شما را در کوتاه‌ترین زمان به  نمره ای بالاتر  برساند. در این دوره که بصورت جامع در بر گیرنده نکات مربوط به آزمون GRE  ورژن  جدید(از آگوست 2011) است تمامی نمونه سئوالات و نحوه ی پاسخگوئی به آنها به همراه تغییرات فنی و تکنیکی آزمون کامپیوتری ، که   جهت بدست آوردن نتیجه ی بهترمی بایست از آنها مطلع بود، بطور کامل بحث میشود.

در این دوره نمونه سئوالات زیر که مطابق سرفصلهای  GRE می باشد مورد آموزش قرار میگیرد.

 • Text Completion
 • Sentence Equivalence
 • Reading Comprehension
 • Argument Based Passages

کلاسهای  : Analytical Writing 
به تمامی متقاضیان GRE  موکدا” توصیه می گردد به صرف گرفتن نمره قابل قبول در آزمونهای آیلتس و تافل اقدام به شرکت در GRE بدون گذراندن دورۀ Writing  ننمایند. این دوره شامل دو بخش ISSUE ANALYSISو ARGUMENT ANALYSIS می باشد و تمامی نکاتی که زبان آموز نیاز به دانستن آنها دارد تا بتواند نمرۀ ای قابل قبول را کسب نماید  و مهترین عبارات و جملات کلیدی تاثیر گذاردجهت بهبودسبک نوشتن در این دوره ارائه می گردد.

دوره GRE BOOTCAMP

دوره ای تخصصی که دانشجویان با شرکت در این دوره می توانند تمام تکنیک های آزمون اصلی را در عمل بکار بسته و نقاط ضعف و قوت خود را تحت شرایط آزمون اصلی یافته و نسبت به بهبود آنها اقدام نمایند.

این دوره مناسب کسانی است که:

1-  می خواهند نمره خاصی را درآزمون اصلی بگیرند.

2-نمره ای که در آزمون قبلی GRE گرفته اند را بهبود ببخشند.

3-احتیاج به دوره فشرده قبل از آزمون دارند.

4-با آزمون کامپیوتری آشنایی ندارند و یا تا به حال تجربه تست کامپیوتری جی آر ای را نداشته اند.

آزمون GMAT

آزمون Graduate Management Admission Test – یا به اختصار GMAT – به منظور ارزیابی مهارت های تحلیلی، نگارشی، ریاضی، کلامی و خوانشی برگزار می شود. در این آزمون از رایانه استفاده شده و اصطلاحا computer adaptive test – یا به اختصار CAT – می باشد، بدین معنا که بر اساس توانایی متقاضی درجه سختی سوالات به تدریج تنظیم می گردد. مدرک این آزمون برای اخذ پذیرش در رشته های مدیریت نظیر MBA، کارشناسی ارشد حسابداری و کارشناسی ارشد امور مالی مورد استفاده قرار می گیرد. بیش از 5900 رشته در بیش از 2100 دانشگاه و موسسه در سراسر دنیا از این آزمون به عنوان بخشی از فرایند ارزیابی متقاضیان بهره می گیرند.

هزینه ی این آزمون، 250 دلار بوده، ظرف مدت سه ساعت و نیم و در چهار بخش انجام می شود. در مرکز برگزاری آزمون، درست پیش از شروع آزمون، می توانید ترتیب پاسخگویی به بخش ها را از بین سه حالت زیر انتخاب کنید:

 • ارزیابی نوشتار تحلیلی، استدلال ترکیبی، ریاضی، کلامی (ترتیب عادی)
 • کلامی، ریاضی، استدلال ترکیبی، ارزیابی نوشتار تحلیلی
 • ریاضی، کلامی، استدلال ترکیبی، ارزیابی نوشتار تحلیلی

بخش

تعداد سوالات

نوع سوالات

زمان بندی

ارزیابی نوشتار تحلیلی

Analytical Writing Assessment

یک موضوع

تحلیل گزاره

30 دقیقه

استدلال ترکیبی

Integrated reasoning

12

استدلال چند منبعی

تفسیر نمودار

تحلیل دوبخشی

تحلیل جدول

30 دقیقه

ریاضی

Quantitative

37

کفایت داده

حل مساله

75 دقیقه

کلامی

Verbal

41

درک مطلب

استدلال تحلیلی

اصلاح جمله

75 دقیقه

بعد از اتمام آزمون، یک نمره برای هر بخش و یک نمره ی کل اعلام می شود:

 • نمره ی کل بین 200 تا 800 می باشد.
 • نمره بخش استدلال ترکیبی از 1 تا 8 می باشد.
 • نمره ی بخش های ریاضی و کلامی بین 0 تا 60 تغییر می کند.
 • نمره بخش ارزیابی نوشتار تحلیلی از 0 تا 6 به صورت نیم نمره تغییر می کند.

نتیجه رسمی آزمون ظرف 20 روز برای مراکزی که هنگام ثبت نام آزمون مشخص کرده اید (تا 5 مرکز) به صورت آنلاین و یا پستی ارسال می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید